Závlahové systémy

na míru Vašim potřebám

INFORMACE

Zahradní zavlažovací systémy

  

se rychle stávají nezbytným doplňkem zahrad po celé České republice. Zavlažovací systémy jsou svou konstrukcí automatické a ulehčují práci se zavlažováním zahrady, čímž ušetří čas, který byste obvykle strávili zaléváním rostlin. Další vynikající výhodou použití zahradního zavlažovacího systému je jeho účinnost. Snížení spotřeby vody až o 90 % lze dosáhnout použitím systému kapkové závlahy namísto použití tradiční zahradní hadice.

HLAVNÍ VÝHODY ZAVLAŽOVACÍCH SYSTÉMŮ

1.jpg

Úspora času

Jednou z nejviditelnějších výhod je úspora času, kterou poskytuje automatický zavlažovací systém. Po instalaci lze mnoho systémů nastavit na časovač, aby zaléval v určitých časových intervalech a v určité dny v týdnu. To znamená, že se nemusíte bát, že zapomenete zalít trávník.

potato-plant-germinating-ground-drip-irrigation-sunlight.jpg

Úspora vody

Jednou z výhod instalace automatického zavlažovacího systému je, že ušetří spoustu vody. Voda je efektivně distribuována tryskami a přijímají ji pouze oblasti, které vodu potřebují. (Váš chodník nepotřebuje zalévat). Váš trávník je zavlažován během ideálních časů. Například zavlažování brzy ráno zabrání velké části odpařování a distribuci vzduchem.

automatic-sprinkler-system-watering-lawn-lawn-irrigation-public-

Zdravý trávník

Pokud zaléváte a staráte se o svůj trávník správně, je mnohem méně pravděpodobné, že budete muset utrácet za jeho výměnu nebo nákladnou opravu. Kromě toho, že vaše voda bude využívána neefektivně, může to také způsobit, že půda nezadrží živiny, a proto vadne.

12.jpg

Rovnoměrné zalévání

Kromě snížení nákladů na účty za vodu a udržení zdravého trávníku může správný automatický zavlažovací systém zabránit nerovnoměrnému zavlažování. Voda bude  distribuována tam, kde je potřeba, a to rovnoměrně, přičemž se řádně absorbuje do půdy a zabrání nadměrnému nebo nedostatečnému zalévání.

13.jpg

Vzhled a bezpečnost systému

Další výhodou je, že automatické zavlažovací systémy jsou obecně skryté, což znamená, že po trávníku nejsou nataženy nevzhledné hadice a nehrozí nebezpečí zakopnutí. Postřikovací hlavy se vysunou, aby postříkaly a po dokončení práce se zasunou.

14.jpg

Šetří Vaše tělo

Ruční zavlažování může být nejen časově náročné, ale i únavné. Udržování zahrady dá tělu zabrat. Pokud se občas snažíte najít energii na zalévání, odklízení plevele,  mulčování a sklizeň, pak automatický zavlažovací systém může být přesně to, co potřebujete, abyste si ze zahradničení ubrali trochu námahy a aby to byla znovu zábava!